Uzman yetişkin terapisti, Sema Yücesoy lisansı Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır.

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinin yanı sıra aldığı eğitimler arasında EMDR Institute & DBE tarafından verilen EMDR eğitimini ve Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Deneyimsel Oyun Terapisi yer almaktadır. 2016  yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı psikodrama egitiminin temel eğitimden mezun olup üst aşama tez dönemine devam etmektedir. Bu eğitim içerisinde tezini Orgazmik Sorunu Olan Kadınların Psikodramada Spontanitesinin Araştırılması konusunda yapmış, bu tez kapsamında da psikodrama grubu yönetmiştir.

Psikodrama, EMDR başlıca kullandığı psikoterapi yöntemleridir. Yetişkinlerle bireysel seanslar ve grup çalışmaları gerçekleştirmekte, şirketlere danışmanlık vermektedir. Avita Çalışan Destek Programı kapsamında şirket çalışanlarına yönelik bireysel seanslar, eğitimler ve grup çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi Türk Psikologlar ve EMDR derneği üyesidir.